Mgr. Tereza Horváthová

45 let
nakladatelka, ředitelka festivalu Tabook

Kdo jsem?

S mým mužem Jurajem jsme před 18 lety založili nakladatelství ilustrovaných knih pro děti Baobab, spisovatelka – některé z nich jsem napsala, ředitelka festivalu Tabook: také jsem založila mezinárodní literární festival, na který přijíždějí nakladatelé, spisovatelé a umělci z celé Evropy, aktivistka: snažím se angažovat tam, kde je to potřeba: ve škole, ve městě, v sousedství a matka: spolu s mým mužem vychováváme osm dětí. Žijeme v Táboře a máme to tu rádi. Pokud chceme, aby se z Tábora stalo ještě lepší město, pro všechny, kdo tu žijí, musíme na tom zapracovat společně.

Co chci pro Tábor udělat?

Chtěla bych, aby kultura pronikla opravdu celým Táborem, vzdělání a kultura byly vždy synonymem rozkvětu: když budeme vzdělávat kulturou, když budeme pěstovat kulturní a spolkový život na všech frontách, nejen na Žižkově náměstí, když budeme podporovat vysokou kulturu a budeme kultivovat všechny vrstvy obyvatel, zvláště děti, když budeme přemýšlet o městském veřejném prostoru, jako o prostoru kulturním, bude se nám v naše městě dobře žít. Zárukou takového života jsou jak dobře fungující městské kulturní instituce: skvělá knihovna, výborně vedená síť galerií, kino i multifunkční kulturní prostory, tak inteligentní úřad spolupracující s největšími kulturními aktéry ve městě: divadlem, muzeem, velkými festivaly a pořadateli…

Proč kandiduji za JiNAK!?

Ukázalo se, že Michaela Petrová v zádech s pouhým jedním radním a jedním zastupitelem umí své plány dotáhnout do konce. Za čtyři roky dokázala dosáhnout zásadních změn, a to jen z pozice místostarostky. Hnutí JiNAK! má promyšlený konkrétní program, spolupracuje se skvělými odborníky, na kandidátce má čestné a pracovité lidi, díky nim plánuje chytré krátkodobé i dlouhodobé změny a přemýšlí o nich v souvislostech. Program JiNAK! se dotýká všech skupin obyvatel: myslíme na sídliště, na zanedbané prostory, na lidi sociálně vyloučené i na všechny, kteří mají městu co dát. Program JiNAK! propojuje ty, kteří to potřebují, s těmi kteří to umí.