Mgr. Karolina Mairychová

37 let

ředitelka Montessori MŠ Mufík Dětem

Kdo jsem?

Jsem maminka dvou krásných dětí, které mi jsou nejen přáteli, ale i učiteli života. Jsem ředitelkou Montessori MŠ Mufík Dětem z.s. a English Day s.r.o. Hledám a podporuji v dětech jejich otevřenost a přirozenost. A to mě baví. Učím se protančit životem a k tomu si občas zahrát na housle, piano a nebo přečíst knihu. Někdy jen tak být vůbec není marné.

Co chci pro Tábor udělat?

Pohybuji se především ve sféře vzdělávání. Nazvala bych to celostním vzděláváním. Nejen že učím děti vědomostem, ale především životu jako takovému. Ráda bych Táboru dopřála více individuálního vzdělávání jak v mateřských školách, tak základních a středních školách. Více podpoříla ve vzdělávání pedagogy, sociální pracovníky, speciální pedagogy. Rodičům bych nabídla větší otevřenost ze strany školství, a to jak alternativu či jiné vzdělávání. Povědomí a uvědomělost o tom, jak Jinak lze naše děti vést životem. Nemám hlavu v oblacích, držím nás všechny pevně nohama na zemi, ale vím, že vzdělávat lze i JiNAK! A věděl to i J. A. Komenský. Každý hledáme v životě svůj osobní příběh. Píšu jej každý den a nikdy nevím, kde skončí.

Proč kandiduji za JiNAK!?

Se stranou JiNAK! mám spojenou především Míšu Petrovou. Nejen, že se vyznačuje rozsáhlými politickými schopnostmi, obrovským přehledem o situacích jakéhokoli odvětví, ale především moráními hodnotami. Je člověkem, o kterém vím, že může pod jeho rukama Tábor vzkvétat. Její otevřenost, vystupování a lidské jednání jsou pro mne na prvním místě. Nehledám vůdce, ale přítele, se kterým můžeme ukázat lidem, že se vše dá vyřešit Jinak než šarvátkami, napadáním a slovními potyčkami. Míša je pro mne a celé spojenectví Jinak tím, že je možné jednat s úctou, respektem a pochopením.