Mgr. Jakub Smrčka Th.D.

48 let

ředitel Husitského muzea Tábor, starokatolický jáhen

Kdo jsem?

Jsem Táborák, jáhen starokatolické církve, teolog a historik, pracovník (v současnosti ředitel) Husitského muzea a zájmový hudebník.

Co chci pro Tábor udělat?

Chci hledat, diskutovat a podporovat dobrá řešení pro dopravu, kulturu, cestovní ruch i volný čas tak, aby jedno nerušilo druhé a vše vedlo ke zdravějšímu prostředí pro život i pobyt. Chci se zasazovat o rozumný rozvoj a modernizaci města při zachování táborského genia loci, jedinečného ducha tohoto místa. Chci hledat cesty k uchování historických partií a formování veřejného prostoru Tábora a jeho zeleně, ale i prostoru občanské aktivity a spolkové kultury. Chci prosazovat zlepšení veřejné kontroly a správy zásadních odvětví, k nimž patří cena vody a tepla, ale třeba též perspektiva dostupné péče a bydlení ve stáří; nic z toho nesmí podlehnout ekonomické bezohlednosti.

Proč kandiduji za JiNAK!?

JiNAK! je platforma pro zodpovědnou místní politiku, která hledá řešení dobrá pro celek, nestraní partikulárním zájmům a účelovým postupům, zaručuje otevřenost a zásadové postoje. Je to dobrý tým, který nabízí erudici, zkušenosti a dobré nápady.

 

ROZHOVOR S JAKUBEM SMRČKOU O TÁBOŘE KULTURNÍM ZDE!